Żel-fluid Volumifique (Kérastase)

Volumifique to żel-fluid do włosów pozbawionych objętości, którego potrzebowałam w ostatnie wakacje. Moje włosy były bardzo oklapnięte i praktycznie nie dało się upiąć z nich żadnej sensownej fryzury, więc potrzebny był im natychmiastowy ratunek.

SKŁAD żelu-fluidu do włosów Kérastase można określić bardzo krótko – innowacja w walce o piękne i zdrowe włosy. Składnikiem odpowiedzialnym za działanie odżywki do włosów dodającej objętości Kérastase jest przede wszystkim kompleks Ampli-ciment™ oraz Stylight® texture, czyli dwa tajemnicze składniki, które tak na dobrą sprawę mówią nam niewiele.

DZIAŁANIE Volumifique opiera się na wspomaganiu włosów cienkich, pozbawionych objętości. Zadaniem tej odżywki jest przede wszystkim uniesienie włosów u samej nasady, zbudowanie objętości i nadanie fryzurze kształtu. Faktycznie już po pierwszym myciu z tą odżywką widać różnicę. Włosy zdecydowanie szybciej schną, a po wysuszeniu są uniesione i rzeczywiście wydaje się, jakby było ich więcej. Optyczne powiększenie fryzury niestety nie idzie w parze z rzeczywistym pogrubianiem włosów, czyli świetny efekt zwiększonej objętości utrzymuje się tylko do kolejnego mycia włosów. Volumifique to odżywka o dodatkowym działaniu antystatycznym, co przekłada się na to, że włosy są lekkie, ale nie elektryzują się.

Z pewnością Volumifique ułatwia modelowanie włosów i delikatnie utrwala fryzurę, a jego działanie jest natychmiastowe.

STOSOWANIE odżywki do włosów Kérastase może wydawać się problematyczne zwłaszcza biorąc pod uwagę, że produkt ten nazwano żelem-fluidem. Tu pojawia się zaskoczenie, bo odżywkę wyposażono w aplikator w formie spray’u, co znacznie ułatwia nakładanie produktu na włosy. Wystarczy spryskać włosy, które wcześniej umyliśmy i osuszyliśmy ręcznikiem, a następnie można przystąpić do układania i suszenia włosów. Odżywka nie wymaga spłukiwania.

FORMUŁA Kérastase Volumifique jest bardzo przyjemna. Odżywka ma formę całkowicie płynną, dlatego zastosowano atomizer, co ułatwia aplikację, ale ogranicza również ewentualne ociekanie odżywki z włosów. Produkt pachnie bardzo ładnie, szybko wchłania się we włosy bez ich obciążania, sklejania i przetłuszczania.

WYDAJNOŚĆ Volumifique zasługuje na duży plus. Idealna konsystencja produktu, którego nie potrzeba wiele do pokrycia włosów na całej długości, a także dopasowany aplikator sprawiają, że właściwościami odżywki do włosów można cieszyć się naprawdę bardzo długo. Opakowanie o pojemności 125 ml spokojnie wystarczy na kilka miesięcy lub dłużej w zależności od intensywności stosowania.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA odżywki Volumifique nie powinny być problemem. Odżywka należy do droższych produktów pielęgnacyjnych, ale nie ma większego problemu z jej kupnem. W swojej ofercie ten produkt ma wiele drogerii i sklepów internetowych, dlatego można dostać go za nieco niższą cenę, jeśli porównamy konkurencyjne oferty.

Dlaczego kupiłabym Volumifique?

Odżywka do włosów w formie płynnego fluidu to bardzo innowacyjne rozwiązanie o natychmiastowym działaniu; dodaje włosom objętości i ułatwia modelowanie bez obciążania, a atomizer zapewnia przyjemne użytkowanie i zwiększa wydajność.

Dlaczego NIE kupiłabym Volumifique?

Za tak wysoką cenę oczekuję, że włosy będą miały więcej objętości nie tylko dzięki uniesieniu u nasady i tymczasowym działaniu optycznym, ale włókno włosa rzeczywiście będzie pogrubione, czego ten produkt nie oferuje, a objętość znika po pierwszym myciu włosów.