K Ultime Oléo-Complexe (Kérastase)

Elixir Ultime Oléo-Complexe to odżywka do włosów, którą w swojej kosmetyczce mam od kilku lat i jestem jej wierną fanką. To naprawdę wszechstronny kosmetyk, który bazuje wyłącznie na czterech olejkach naturalnych. Moje włosy po miesięcznym stosowaniu odżywki do włosów od Kérastase są widocznie bardziej odżywione, choć ten produkt także ma swoje wady.

SKŁAD Kérastase Oléo-Complexe jest bardzo prosty i to podoba mi się najbardziej w kosmetykach tego rodzaju. Producent szczyci się tym, że ta odżywka do włosów to koktajl czterech luksusowych, egzotycznych olejków o bardzo dobrych właściwościach; znajdziemy w niej oleje kukurydziany (naturalny przeciwutleniacz), arganowy , kameliowy i pracaxi – każdy o innym działaniu.

W składzie nie zabrakło też niestety silikonów (na szczęście łagodnych) i substancji zapachowych.

DZIAŁANIE odżywki do włosów Elixir Ultime opiera się na olejkach, o których mowa wyżej. Olej kukurydziany nadaje włosom miękkości i naturalnego blasku, co zauważalne jest już po pierwszej aplikacji. Odżywienie i ochrona włosów przed uszkodzeniami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. mrozu, deszczu, promieni UV) to zasługa oleju arganowego. Olejek kameliowy jest nieco mniej znany, a jego działaniem ma być wygładzanie włókien włosa. Ciężko stwierdzić, czy to zasługa oleju kameliowego na włosach, czy kukurydzianego, ale faktycznie włosy nabierają przyjemnej gładkości i są aksamitne w dotyku. Dużą niewiadomą był dla mnie olejek z drzewa pracaxi, bo przy okazji zakupu tej odżywki usłyszałam o nim po raz pierwszy. Jego zadaniem jest głębokie odżywienie i nadanie zdrowego blasku. Odżywka do włosów od Kérastase faktycznie działa, chociaż muszę odstawiać ją co pewien czas, bo moje włosy zaczynają się przesuszać mniej więcej po miesięcznej, regularnej kuracji.

STOSOWANIE K Ultime Oléo-Complexe nie sprawia większych problemów, zwłaszcza że sposoby aplikacji są bardzo szczegółowo omówione przez producenta. Chociaż jestem przyzwyczajona do kremowych odżywek do włosów, nie mam większego problemu z eliksirem Oléo-Complexe, który bardzo dobrze rozprowadza się na włosach.

FORMUŁA odżywki Kérastase jest bardzo przejrzysta i wydajna, bo już kilka kropel wystarczy, aby pokryć włosy na całej długości. Ogromną zaletą odżywki do włosów na bazie kompleksu olejowego jest lekkość i szybka wchłanialność, co oznacza brak przetłuszczania i obciążania włosów.

WYDAJNOŚĆ Kérastase Elixir Ultime to wzór do naśladowania dla innych marek. Odżywka ma regulowany dozownik; pompka daje możliwość wzięcia mniejszej lub większej ilości olejowego serum do włosów za jednym naciśnięciem. Wydajność jest bez zarzutu, jednak pojawia się problem zużycia odżywki przed upływem terminu przydatność. Odżywka Kérastase Oléo-Complexe zachowuje swoje właściwości przez 18 miesięcy i ostatnim razem miałam problem ze zużyciem jej w całości przy w miarę regularnym stosowaniu.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA Oléo-Complexe od Kérastase to żadne zaskoczenie. Produkt jest skuteczny, a więc nic dziwnego, że cena odżywki do włosów jest jedną z wyższych. Za moją ostatnią buteleczkę zapłaciłam 115 złotych w drogerii internetowej. Odżywkę Elixir Ultime bez problemu kupimy w sieci i w sklepach stacjonarnych, a przynajmniej na razie nie ma z tym problemu.

Dlaczego kupiłabym K Ultime Oléo-Complexe?

To produkt skuteczny, bezpieczny i niesamowicie wydajny, a jego działanie jest natychmiastowe dzięki bardzo przyjemnej formule, dobremu wchłanianiu się i przemyślanemu kompleksowi naturalnych olejków roślinnych.

Dlaczego NIE kupiłabym K Ultime Oléo-Complexe?

Odżywka ma zbyt krótki termin ważności i przesusza moje włosy przy regularnym stosowaniu przez dłuższy czas, a jej cena faktycznie mogłaby być niższa.