Jak dbać o włosy? Popularne, domowe triki włosowe

Ułatwianie sobie życia to domena kobiet, które dbają o swój wygląd. Czy zawsze chcąc wyglądać perfekcyjnie musimy spędzać godziny pielęgnując swoje włosy? Niekoniecznie.

Wystarczy poznać proste triki fryzjerskie, które możemy z powodzeniem zastosować w domu, aby cieszyć się pięknymi włosami w kilka chwil.

1. Zastosuj mąkę ziemniaczaną, puder bambusowy lub talk jako suchy szampon. Jeśli chcemy odświeżyć swoje włosy bez mycia, a nie mamy pod ręką suchego szamponu, sięgnijmy po produkty kuchenne, które równie dobrze absorbują wilgoć i sebum.

2. Na saunę idź zawsze z nałożoną na włosy maską lub odżywką. Bynajmniej nie chodzi o zabezpieczenie włosów, choć po części także. Po wpływem ciepła w saunie produkt do włosów zadziała efektywniej, a włosy będą jedwabiście gładkie.

3. Po umyciu i odżywieniu włosów spłucz je zimną wodą. Przepłukanie włosów chłodną wodą na koniec mycia zapewnia domknięcie łusek, które otworzyły się pod wpływem ciepłej wody. Zamknięta łuska chroni włos przed utratą składników odżywczych, a fryzura nabiera blasku.

4. Dla dodania objętości użyj suchego szamponu lub zmień przedziałek. Zapobiec przyleganiu włosów do głowy w ciągu dnia można na dwa sposoby – spryskując włosy u nasady suchym szamponem lub zmieniając miejsce przedziałka (zanim włosy przyzwyczają się do nowego położenia, minie trochę czasu i będą odbite od nasady).

5. Zaczesując włosy w kucyk przygładź je szczoteczką do zębów spryskaną lakierem. W taki sposób można zapobiec odstającym baby hair, które psują np. efektownego koka. Stara szczoteczka do zębów spryskana lakierem do włosów wygładzi każde odstające pasmo.

6. Spryskaj wsuwki lakierem do włosów dla lepszej przyczepności. Lakier na wsuwce zapobiegnie jej zsuwaniu się ze śliskich włosów. We włosy wsuwki wpinaj zawsze po wyschnięciu lakieru, falowaną stroną w dół. W ten sposób wsuwki będą na miejscu przez cały dzień.

7. Na noc lub pod czapkę zwijaj włosy w koczek-ślimaczek. W sytuacjach, w których boisz się o zniszczenie swojej fryzury i nieład na włosach (np. w trakcie snu lub zimą podczas noszenia czapki) zwijaj włosy w koczek na czubku. Po rozpuszczeniu włosy będą gładkie i lekko falowane.

8. Po zakręceniu włosów lokówką przypnij skręt do głowy wsuwką. Puszczone od razu po skręceniu pasma będą się prostowały. Zabezpieczając na chwilę pasmo przy głowie zapewniamy mu możliwość ostygnięcia, a lok po rozpuszczeniu będzie trwalszy.

9. Grzywkę susz zawsze z góry przekładając włosy z lewej na prawą stronę. O ile włosy na całej długości dobrze wyglądają suszone na szczotce, o tyle nie uzyskamy w ten sposób naturalnej grzywki. Susząc z góry i przetrzepując włosy palcami na obie strony wysuszymy grzywkę lepiej.

10. Naucz się pleść jeden, efektowny warkocz. Opanowanie do perfekcji jednej fryzury to klucz do perfekcyjnego wyglądu nawet w przypadku nieświeżych i nieukładających się włosów. Najlepiej sprawdza się luźny warkocz lub kłos z wypuszczonymi kosmykami.