Domowe i skuteczne sposoby na suche włosy.

Suche i zniszczone włosy są zmorą wielu kobiet. Pasemka puszą się i elektryzują, nie są podatne na układanie, brakuje im witamin i keratyny, poziom wody w wewnętrznych strukturach włosów jest dramatycznie niski, a o blasku nie ma co wspominać. Jak temu zaradzić? Poddać się możesz długotrwałym i kosztownym zabiegom fryzjerskim. Możesz zrezygnować z używania suszarki lub prostownicy. Przestań farbować włosy i zaakceptuj siwy kolor na swojej głowie. Jednak zanim wypróbujesz te metody, przetestuj domowe receptury na suche i zniszczone włosy.

Jednym z lepszych, a do tego sprawdzonych przez nasze babcie, sposobów jest stosowanie octu jabłkowego. Można używać go zarówno na skórę głowy, jak i na włosy. Jak ocet jabłkowy wpływa na skalp? Produkt nawilża, wygładza i nabłyszcza włosy, a także przeciwdziała nadmiernemu wydzielaniu sebum przez gruczoły łojowe umieszczone w skórze głowy. Wprowadź do codziennej pielęgnacji małe ułatwienie. Do butelki z atomizerem wlej dwie stołowe łyżki octu jabłkowego i dwie szklanki przegotowanej, mineralnej lub destylowanej wody.

Całość dokładnie wymieszaj i po każdym myciu głowy spryskuj skalp. Potem włosy dokładnie spłucz chłodną wodą.

Włosom suchym i zniszczonym pomoże także awokado. Owoc zawiera bardzo dużo witamin i minerałów, które zapewniają nawilżenie i połysk. W domu sporządzić możesz prostą maseczkę na bazie awokado i oliwy z oliwek. Rozgnieciony owoc połącz z oliwą – konsystencja powinna przypominać formułę drogeryjnych masek. Tak przygotowany kosmetyk zaaplikuj na przesuszone włosy, a po 30 minutach zmyj szamponem. Na koniec zabiegu zastosuj odżywkę bez spłukiwania.

Skuteczną metodą uzyskania lśniących, gładkich, zdrowych i nawilżonych włosów jest zastosowanie maseczki z jajek. Działanie produktu możesz wzbogacić kilkoma kroplami olejku rycynowego, który przyspieszy porost włosów. Maseczkę z jajek nałóż na około 20 minut na skórę głowy i włosy. Po upływie tego czasu produkt zmyj szamponem i chłodną wodą. W efekcie twoje włosy będą zregenerowane, odżywione i pełne blasku.