Abundant Bamboo Volume Conditioner (Alterna)

Abundant Bamboo Volume zasłużyła kilka lat temu na miano Doskonałości Roku według miesięcznika Twój Styl. To jedna z nielicznych odżywek do włosów z certyfikatami fair-trade i ecocert, które potwierdzają, że to produkt łączący w sobie trzy ważne elementy – pozytywne testy kliniczne, skuteczność potwierdzoną w praktyce i wyłącznie organiczne składniki.

SKŁAD odżywki Bamboo Volume opiera się na czterech głównych substancjach pielęgnacyjnych, które producent opisuje jako całkowicie ekologiczne i nie testowane na zwierzętach. Świetna opcja dla wegan! Główna substancja to organiczny ekstrakt z bambusa, którego działanie zostało uzupełnione naturalnym korzeniem maca (peruwiańskiej rośliny przypominającej wyrośniętą rzodkiew) oraz ekologicznym olejkiem Kendi (zapewniającym bogactwo kwasów omega i przeciwutleniaczy) i witaminą E o działaniu antyoksydacyjnym.

Produkt nie zawiera parabenu, glutenu, ftalanów, olejów mineralnych, parafiny, stabilizatorów, substancji myjących, ani PABA.

DZIAŁANIE Alterna Abundant Volume to efekt standardowych właściwości. Bambus ma za zadanie wzmocnić włosy, które przy regularnym stosowaniu znacznie mniej wypadają i są dużo mocniejsze. Korzeń maca odżywia włókna i stymuluje cebulki do bardziej efektywnej pracy. Dodatkowo odżywka ma delikatnie oczyszczać włosy, czego akurat nie da się zaobserwować, bo zazwyczaj odżywkę nakładamy na czyste włosy (osobiście nie preferuję mycia włosów odżywką, choć wiem, że są zwolennicy takiej metody). Alterna zapewnia, że odżywka dodaje włosom świeżości, lekkości i połysku poprzez odpowiednie nawilżenie. Na moich włosach efekt był zgoła odmienny, bo końce włosów miałam mocno wysuszone, a włosy bardzo szorstkie – niezależnie od ilości nakładanego produktu i czasu, na jaki pozostawiałam go na włosach.

STOSOWANIE Abundant Volume Conditioner obejmuje standardowe czynności, czyli umycie włosów, odsączenie nadmiaru wody ręcznikiem i wmasowanie odżywki na całej długości wilgotnych włosów. Dla optymalnych efektów warto odżywkę pozostawić na włosach przez około 3 minuty, a po tym czasie dokładnie spłukać.

FORMUŁA Bamboo Volume Conditioner nie zaskakuje. To kremowa odżywka o dość dobrej wchłanialności, którą łatwo nakłada się na włosy. Bambusowa odżywka ma do tego przepiękny zapach, który jednak bardziej intensywny jest w opakowaniu niż na włosach.

WYDAJNOŚĆ odżywki Alterna Abundant Volume mogłaby być lepsza, gdyby zastosowano bardziej przemyślany aplikator, np. pompkę. Niestety nabieranie produktu na dłoń przez tradycyjny otwór znacznie obniża jego wydajność. Moglibyśmy cieszyć się jego działaniem znacznie dłużej.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA Abundant Bamboo od Alterna też dałoby się ulepszyć. Odżywka jest dość droga, jak na taką objętość (250 ml) i właściwości, ale za to można zamówić ją w sieci z dostawą prosto pod drzwi, co ogranicza konieczność wizyt w stacjonarnych drogeriach.

Dlaczego kupiłabym Abundant Bamboo Volume Conditioner?

Odżywka do włosów ma bardzo przemyślany skład oparty wyłącznie na organicznych składnikach, nie była testowana na zwierzętach, skutecznie wzmacnia włosy, bezproblemowo się aplikuje i dobrze wchłania we włosy.

Dlaczego NIE kupiłabym Abundant Bamboo Volume Conditioner?

Faktycznie produkt nie dodaje objętości tak, jak obiecuje producent, a może nawet przesuszać włosy i powodować rozdwajanie końcówek; odżywka nie jest wydajna, a przyjemny zapach nie pozostaje na włosach po nałożeniu.