Sensai Shidenkai Volumising Conditioner (Kanebo)

Odżywka Shidenkai Volumising Conditioner przeznaczona została do odżywiania i pielęgnacji każdego rodzaju włosów, choć polecana jest w szczególności dla osób o cienkich, suchych włosach i wrażliwej skórze głowy. Rzadko stosuję produkty tak luksusowych marek, ale akurat zdarzyło mi się gdzieś kupić na promocji właśnie odżywkę Kanebo.

SKŁAD odżywki do włosów Shidenkai to dla mnie wielka zagadka. Ciekawe, czy tylko ja zauważyłam pewną zależność – im bardziej luksusowy produkt, tym mniej wiemy o składzie. Producent zdradza tylko, że odżywka zawiera ekstrakty jedwabiu Koishimaru EX i dodano do niej aktywny czynnik zapewniający gęstość i objętość włosów.

Jedwab brzmi dobrze, ale co jeszcze kryje się w składzie tego nie jestem w stanie odgadnąć, więc przejdę do konkretów.

DZIAŁANIE Kanebo Sensai Shidenkai przede wszystkim opiera się na dodaniu włosom objętości i sprężystości, stąd nic dziwnego, że będzie odpowiednia dla osób o cienkich włosach bez wyrazu. W sumie mam dość gęste włosy, których jest w ogóle sporo odkąd stosuję olej rycynowy, ale nie zawsze tak było. Mniej więcej rok temu straciłam niemal połowę włosów, a to co zostało wyglądało marnie. Odżywka do włosów pomogła, ale spodziewałam się o wiele lepszych efektów. Objętość była marna, ale włosy były widocznie nawilżone, odżywione i piękne. Dodatkowym efektem, którego w ogóle się nie spodziewałam, było ukojenie podrażnień na skórze głowy, co jest zasługą właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych odżywki. Drugiego dnia po myciu włosów głowa zawsze mnie swędziała, a w trakcie stosowania odżywki Sensai nie było tego problemu.

STOSOWANIE Shidenkai Volumising Conditioner to łatwizna. Odżywkę nakładamy na mokre włosy po myciu i dokładnie spłukujemy. Odżywkę możemy spłukać chwilę po nałożeniu, a jeśli mamy nieco więcej czasu, nie zaszkodzi potrzymać ją na włosach chwilę dłużej. To kwestia indywidualna, nie ma w tym względzie żadnych konkretnych wskazań.

FORMUŁA Kanebo Shidenkai Conditioner jest bardzo ciekawa. Odżywka do włosów zamknięta jest w prostej butelce o pojemności 250 ml, z której aplikuje się bardzo dobrze. Produkt ma idealną konsystencję, dlatego nie obciąża pasm, ale też nie spływa po nich. Chwilę po nałożeniu wchłania się we włosy pozostawiając wyczuwalną, jedwabistą warstwę wygładzającą.

WYDAJNOŚĆ odżywki Sensai Shidenkai oceniam na piątkę. Niezbyt gęsta, a jednocześnie nie za lejąca konsystencja sprawia, że ławo nabrać tyle produktu, ile potrzebujemy. Mimo że marka nie pokusiła się o wyposażenie produktu w stosowny aplikator (np. pompkę), otwór w butelce jest na tyle wąski, że nie ma możliwości, aby przypadkowo nabrać zbyt wiele odżywki jednorazowo.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA Sensai Volumising Conditioner nie zaskakują. Jak przystało na produkt luksusowy, odżywka kosztuje około 130 zł. Łatwa dostępność to zdecydowanie zaleta tego produktu, bo można kupić go w sieci lub stacjonarnie w perfumeriach Douglas.

Dlaczego kupiłabym Sensai Volumising Conditioner?

Odżywka Kanebo to produkt skuteczny, bardzo dobrej konsystencji, wydajny, który zapakowany jest w poręczne opakowanie, a którego aplikacja nie sprawia problemów.

Dlaczego NIE kupiłabym Sensai Volumising Conditioner?

Kosmetyk nie jest tak dobry, jak powinien być za tak wysoką cenę, a jego skład jest bardzo ubogi i niewiele o nim wiadomo.