Mythic Oil Nourishing Oil (L’Oréal Paris)

Mythic Oil Nourishing Oil jest orientalnym rytuałem pielęgnacyjnym zamkniętym w kosmetyku dostępnym dla każdego. Do wypróbowania odżywki do włosów Mythic Oil namówiła mnie koleżanka. Wówczas nie wiedziałam, że produkty z tej serii są cztery i wybrałam pierwszy lepszy – zupełnie inny niż ten polecany, ale okazało się, że dla mnie idealny.

SKŁAD Nourishing Oil od L’Oréal Paris ma bardzo prosty i raczej nie ma się do czego przyczepić. Olej z awokado wraz z olejem z pestek winogron, stanowią bazę dla olejowej odżywki do włosów i wzbogacają kosmetyk o kompleks witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych (także omega). Uzupełniono je o składniki zapachowe i silikony, które niestety wykluczają już tę odżywkę jako produkt dla każdego, bo wiele rodzajów włosów nie lubi się z silikonami.

DZIAŁANIE L’Oréal Paris Mythic Oil opiera się na podstawowym działaniu, czyli odżywianiu. Przeznaczono go dla każdego rodzaju włosów, a na jego bazie powstały trzy pozostałe wersje do włosów suchych lub farbowanych, a także ta z dodatkiem brokatu. Mythic Oil Nourishing Oil oprócz odżywiania eliminuje problem przesuszania się włosów, nadaje im miękkość i zdecydowanie przyspiesza schnięcie. Rzeczywiście moje włosy zawsze schły bardzo długo, a ostatnim razem (po zastosowaniu odżywki Mythic Oil) i odciśnięciu nadmiaru wody w ręcznik, włosy były niemal suche po kilku minutach, a do tego nie miałam puchu na głowie. Nie bez powodu stwierdziłam, że to był najlepszy wybór, jakiego mogłam dokonać, bo moje niesforne włosy po raz pierwszy zostały ujarzmione i zdyscyplinowane bez obciążania.

Nie mam nic do zarzucenia tej odżywce do włosów, jeśli miałabym brać pod uwagę wyłącznie jej właściwości.

STOSOWANIE Mythic Oil Nourishing Oil nie powinno sprawiać, żadnych kłopotów nawet dla osób, które rzadko używają odżywek do włosów. Kilka krople odżywki Mythic Oil wystarczy rozetrzeć w dłoniach i wetrzeć we włosy, które mogą być zarówno suche i mokre. Im bardziej suche włosy, tym więcej olejku możemy zaaplikować, aby włosy wchłonęły jego odpowiednią ilość.

FORMUŁA odżywki Mythic Oil moim zdaniem jest idealna. Uwielbiam olejowe odżywki do włosów, więc tym bardziej pasuje mi konsystencja Nourishing Mythic Oil. Kosmetyk zachwyca piękną, poręczną butelką ze szkła z precyzyjnym dozownikiem. Odżywka jest płynna, jak przystało na produkt na bazie oleju, ale jest zarazem wyjątkowo lekka i delikatna. Zachwyca pięknym zapachem, który jednak nie utrzymuje się na włosach zbyt długo, a szkoda.

WYDAJNOŚĆ olejowej odżywki L’Oréal Paris określiłabym na dobrą. Pomimo płynnej formuły odżywka starcza na długo, co jest zasługą dwóch elementów – po pierwsze precyzyjnego dozownika, a po drugie lekkiej formuły, która świetnie rozprowadza się po włosach. Na moich bardzo długich włosach wystarcza 1 porcja, aby pokryć je precyzyjnie od nasady po końce i poczuć różnicę w ich kondycji.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA Mythic Oil Nourishing Oil nie jest żadnym problemem. Za stu mililitrowe opakowanie zapłacimy nie więcej niż 50 zł, co przy tak dobrej wydajności jest ogromnym plusem. Odżywka do włosów wystarczy na długo, a kiedy przyjdzie pora na kupno nowego opakowania, też nie będzie problemu – Mythic Oil dostaniemy w sieci, salonach fryzjerskich i wielu stacjonarnych sklepach.

Dlaczego kupiłabym Mythic Oil Nourishing Oil?

Odżywka do włosów tej marki to mój ulubieniec o bardzo dobrym działaniu odżywiającym i dyscyplinującym włosy, który bazuje na dwóch olejach naturalnych, ma bardzo wydajną formułę, przyjemny zapach i aplikuje się bez problemu.

Dlaczego NIE kupiłabym Mythic Oil Nourishing Oil?

Jedynym minusem tej olejowej odżywki do włosów jest niecałkowicie organiczny skład, w którym znajdują się silikony i krótko utrzymujący się na włosach zapach.