Elseve Arginine Resist X3 Conditioner (L’Oréal Paris)

Elseve Arginine Resist X3 za granicą można dostać jako Fall Repair 3X Anti–Hair Fall Conditioner, ale zasada jest taka sama – odżywka ma wzmacniać włosy i przeciwdziałać ich nadmiernemu wypadaniu.

SKŁAD Arginine Resist X3 to połączenie dwóch składników kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania włosów. Po pierwsze ARGININA, czyli aminokwas odpowiedzialny za budowę włosa. Wzbogacenie struktury włosów w argininę jest kluczowe dla ich prawidłowego wzrostu. Drugi składnik to pochodna PROTEINY, która odpowiednia jest dla osłabionych pasm.

DZIAŁANIE odżywki Fall Repair 3X to zasługa argininy i proteiny. Kompleksowa formuła pobudza mikrokrążenie skórne, dzięki czemu przyswajanie składników odżywczych w cebulkach włosów odbywa się sprawniej. Produkt na potrójne działanie na włosy: odżywia, odbudowuje i wzmacnia, co przekłada się na ograniczenie problemu wypadania włosów. Już po pierwszej aplikacji odżywki na włosy widać różnicę w ich kondycji – są bardziej mięsiste, a jednocześnie delikatniejsze. Znacznie łatwiej rozczesuje się włosy po jej zastosowaniu. Wypadanie włosów spowodowane słabą ich kondycją i tendencją do łamliwości zostaje wyeliminowane już w pierwszym tygodniu, co widać przy każdym myciu włosów; jest ich po prostu mniej w wannie lub pod prysznicem.

Odżywka mogłaby jeszcze wygładzać włosy, bo po jej zastosowaniu są dość szorstkie, ale można to zwalczyć dodatkowym produktem, np. olejkiem.

STOSOWANIE Anti–Hair Fall Conditioner opiera się na trzech krokach – dokładnym rozprowadzeniu odżywki na całej długości wilgotnych i umytych włosów, odczekaniu około pięciu minut na wchłonięcie składników aktywnych we włosy i dokładnie spłukanie produktu na koniec.

FORMUŁA L’Oréal Arginine Resist niczym nie różni się od innych odżywek, choć jest odrobinę bardziej gęsta i zbita od konkurencyjnych produktów. To kremowa i klarowna odżywka o białej barwie. Największym zaskoczeniem, oczywiście pozytywnym, jest zapach produktu – bardzo owocowo-kwiatowy z wyraźną nutą truskawki. Wąchając tej odżywki ma się ochotę ją zjeść, a zapach jest bardzo intensywny.

WYDAJNOŚĆ Elseve Arginine Resist X3 nie jest zbyt dobra, produkt zużywa się bardzo szybko. Wynika to z konsystencji odżywki, która jest naprawdę gęsta, a więc nakładamy jej znacznie więcej, aby pokryć produktem włosy na cał ej długości. Wolałabym też dozować sobie odżywkę o takiej formule za pomocą precyzyjnej pompki.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA odżywki L’Oréal Paris jest w porządku, chociaż tutaj trzeba brać pod uwagę różne nazewnictwo odżywki w różnych krajach. Arginine Resist X3 jest tą samą odżywką, co Fall Repair 3X i nawet cenowo oba produkty plasują się podobnie. Dostępne zarówno w stacjonarnych sklepach, jak i w drogeriach internetowych.

Dlaczego kupiłabym Arginine Resist X3?

Odżywka zawiera spore ilości argininy i proteiny, które są naturalnym budulcem włosa i sprawiają, że włosy są wyraźnie wzmocnione i nie wypadają tak obficie jak przed stosowaniem; aplikacja jest bezproblemowa, zapach przepiękny, a cena i dostępność bez zarzutu.

Dlaczego NIE kupiłabym Arginine Resist X3?

Produkt powoduje szorstkość włosów i absolutnie nie wygładza pasm, a jego wydajność jest bardzo niska ze względu na zbyt gęstą konsystencję.