Jak skrócić grzywkę bez wizyty u fryzjera?

Na grzywki nastała moda. Pasują do każdego kształtu twarzy i wszystkich typów fryzur. Ale co zrobić, kiedy twoja ukochana grzywka zasłania ci oczy? Nie musisz podcinać włosów w salonie fryzjerskim. Możesz zrobić to samodzielnie.

Poznaj wszystkie zasady dotyczące skracania grzywki w domu.

Zanim zabierzesz się za obcinanie grzywki, powinnaś wiedzieć o kilku istotnych sprawach. Fryzjerzy mają je w jednym palcu, lecz ty musisz się ich zwyczajnie nauczyć. Do podcinania włosów używaj ostrych nożyczek. Stępione ostrza mogą doprowadzić do rozdwajania się końcówek. W efekcie fryzura nie będzie się ładnie układać. Pamiętaj, że grzywka po wymodelowaniu i wysuszeniu będzie krótsza. Z tego powodu nie obcinaj jej zbyt mocno. Przecież lepiej skrócić jest włosy o parę centymetrów, a potem ewentualnie podciąć. Na koniec użyj tzw. degażówek. Są to specjalne nożyczki do stopniowania włosów. Wyposażone są w małe ząbki, które nadają fryzurze lekkości. Korzystaj z nich z rozwagą, żeby zbytnio nie przerzedzić włosów.

Jaka grzywka pasuje do twojej buzi? Pamiętaj, że każdy fryzjer dąży do uzyskania wrażenia okrągłej twarzy, w odpowiedni sposób modelując włosy. Ty też tak powinnaś robić, podcinając samodzielnie grzywkę. Jeżeli masz pociągłą twarz, wybierz prostą grzywkę, która ukryje czoło i optycznie zmniejszy buzię. Włosy dokładnie rozczesz i oddziel te pasemka, z których powstać ma grzywka (włosy powinny zakrywać całe czoło). Grzebieniem rozdziel grzywkę na pół, prowadząc linię z czubka głowy. Włosy obcinaj warstwami. Lekka i wycieniowana grzywka idealnie pasować będą do osób z kwadratową twarzą. Włosy, z których ma powstać grzywka, wydziel tak, aby obejmowały całe czoło. Następnie pasemka skręć w rulon i równo obetnij. Grzywka powinna kończyć się pod linią brwi. Asymetryczna fryzura sprawdzi się świetnie u osób, które mają twarz w kształcie trójkąta. Jak wykonać taką fryzurę? Włosy podcinaj z tzw. trójkąta. Utworzą go włosy wydzielone w trzech miejscach: na czubku głowy i na końcach brwi. Pasemka zaczesz na bok, ale w stronę przeciwną do tej, na którą zazwyczaj układasz włosy. Następnie równo przytnij kosmyki. Twoja fryzura jest gotowa.