Jak się czesać? Modne akcesoria do włosów.

Włosy, tak jak i skóra, potrzebują profesjonalnej pielęgnacji. Dlatego stosujemy maseczki, odżywki  i olejki do włosów; używamy szczotek i grzebieni z naturalnych materiałów; poddajemy je specjalistycznym kuracjom. Ale to nie wszystko. Włosy będą ładnie wyglądać, kiedy ozdobimy je ciekawą spinką lub zwiążemy fajną frotką.

Sprawdź, jakie akcesoria do włosów będą modne w tym sezonie.

Spinki do włosów wracają do łask. Przy wyborze tego gadżetu pamiętaj nie tylko o kolorowym wzorku, ciekawej teksturze lub oryginalnym kształcie. To, co liczy się najbardziej, to zdrowie włosów. Dlatego staraj się dobierać spinki tak, aby przy zakładaniu lub zdejmowaniu nie ciągnęły pasemek, wyrywały kosmyków lub odkształcały włosów. Jednak to nie wszystko. Bardzo ważne jest także tworzywo, z którego spinki wykonano. Oczywiście najlepsze będą ozdoby drewniane, wykonane z materiałów o wysokiej trwałości i jakości (złoto, srebro, cyrkonie), a także takie, które nie zawierają żadnych plastikowych elementów.

Warkocze w tym sezonie są bardzo modne. Ale żeby zabezpieczyć pasemka przed wysuwaniem się z fryzury, użyć należy gumki lub frotki. Najbardziej bezpieczne będą te bez metalowych połączeń. Wiążąc włosy gumkami wykonanymi z naturalnych materiałów, nie narazimy ich na osłabienie, wypadanie i niszczenie. Praktycznie w każdym sklepie znajdziesz frotki lub gumki do włosów. Do wykonania skomplikowanych fryzur bardzo często stosuje się małe, elastyczne gumki. Gadżet świetnie zabezpieczy kosmyki, ale może sprawić nam wiele kłopotów. Uważaj, aby gumka nie uszkodziła włosów i nie naruszyła ich zewnętrznej struktury.

Żadna fryzura nie może się obejść bez kolorowych ozdóbek, upiększeń i innych ciekawych gadżetów. Włosy możesz zdobić opaskami, które są bardzo modne w tym sezonie. Nie dość, że spełniają funkcje estetyczne, to pomagają nadać pasemkom odpowiedni kształt i charakter. Klasyczna czarna opaska będzie pasowała do każdej fryzury, ale pamiętaj także, że równie nieźle sprawdzą się te kolorowe, przyozdobione połyskującymi dżetami, kamyczkami lub haftem.